Základní baristický kurz

Základní baristický kurz je jednodenní základní kurz. Je vhodný pro širokou veřejnost i začínající baristy. 

Na kurzu se bude probírat jak teorie, tak praxe. V teoretické části se dozvíte odkud káva pochází, jak se pěstuje, zpracovává, následně skladuje a praží. Ukážeme si, co vše ovlivňuje kvalitu kávy. 

V praktické části se budeme věnovat práci s profesionálním kávovarem. Zjistíte, jak si správně nastavit mlýnek, našlehat mléko, podrobně probereme přípravu espressa a nápojů na jeho bázi. Nebudou chybět ani základy latte artu. Vše bude zakončeno ukázkou servisních úkonů a potřebnou každodenní údržbou. 


Kurz je určen pro 2 - 4 osob, trvá 6 hodin - od 10 do 17 hod. s hodinovou pauzou na oběd. Čas ukončení kurzu se může měnit v závislosti na počtu účastníků. 

Kurz je limitován počtem 4 účastníků. Minimální počet účastníků jsou 2 osoby.

V našem školicím centru budete pracovat s kávovarem Victoria Arduino Black Eagle a mlýnkem Victoria Arduino Mythos One. Značka Victoria Arduino doprovází největší světové baristické soutěže. Během přípravy espressa a nápojů na jeho bázi se řídíme nejnovějšími standardy v oblasti přípravy kávy.

V ceně je zahrnut veškerý materiál, zapůjčení baristické zástěry a zápisových archů.

Po absolvování kurzu získáte certifikát.

Kurz povede baristka Kristýna Surůvková.

Cena kurzu je 2.990,- na osobu. V PŘÍPADĚ ZÁJMU VÍCE OSOB NABÍZÍME SKUPINOVÉ SLEVY.

Pro přihlášení do kurzu stačí vyplnit přihlašovací formulář níže nebo zaslat závaznou objednávku na e-mail kurzy@penerini.cz. Po potvrzení z naší strany bude Vaše účast považována za závaznou a obdržíte e-mail s dodatečnými informacemi.


V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit na e-mail: kurzy@penerini.cz nebo telefonicky na číslo +420 602 711 722.


Kurz může být také skvělým dárkem pro Vaše blízké. Dárkové poukazy na naše kurzy mají platnost půl roku a obdarovaný si sám vybere termín, který mu bude vyhovovat. V případě zájmu nás prosím kontaktujte přes přihlašovací formulář zde.


Přihlašovací formulář:

Neobdržíte-li potvrzení rezervace na Váš e-mail do druhého pracovního dne,  zkontrolujte prosím složku 'spam'.

Pro účast na kurzu je nutné splnit jednu z následujících podmínek:

1) Negativní PCR test, ne strašní než 7 dní

2) Negativní antigenní test, ne starší než 72 hodin. Akceptujeme potvrzení negativního testu vydané zaměstnavatelem nebo školou.

3) Potvrzení o očkování, nebo potvrzení o prodělání nemoci v posledních 180 dnech.


Fotogalerie