Základní baristický kurz
Kurz pro širokou veřejnost i začínající baristy

Základní baristický kurz je jednodenní základní kurz určený pro všechny, kteří se chtějí dozvědět vše o kávě, důležité informace pro její přípravu a základy latte artu. Kurz je určený pro širokou veřejnost i začínající baristy.

Na kurzu se bude probírat jak teorie, tak i praxe. V teoretické části se dozvíte o historii kávy, odkud káva pochází, jak se pěstuje, zpracovává, následně skladuje a praží. Ukážeme si i rozdíly, které ovlivňují kvalitu kávy. Poté se od teorie přesuneme ke kávovaru. Ukážeme si jak se pracuje  s profesionálním vybavením v kavárnách, jak správně seřídit mlýnek, práci s kávovarem
a následně správnou přípravu espressa a nápojů na jeho bázi. Nebude chybět ani správné šlehání mléka a základy latte artu. To vše bude zakončeno ukázkou servisních úkonů a každodenní údržbou. Správné návyky při práci s kávovarem a mlýnkem jsou důležité. 


Kurz je pro 4 - 6 osob, trvá 6 hodin - od 10 do 17 hod s hodinovou pauzou na oběd. Čas skončení kurzu se může měnit v závislosti na počtu účastníků. 

Kurz je limitován počtem 6 účastníků. Minimální počet účastníků jsou 2 osoby.

V našem školicím centru budete pracovat s kávovary a mlýnky značky Nuova Simonelli. Značka Nuova Simonelli doprovází největší světové soutěže baristů. Ve všech případech přípravy espressa a nápojů na jeho bázi se řídíme nejnovětšími standardy v oblasti přípravy kávy.

V ceně je zahrnutý veškerý spotřebovaný materiál, zapůjčení baristické zástěry a zápisových archů.

Po absolvování kurzu od nás získáte certifikát.

Kurz povede barista Honza Komárek.

Cena kurzu je 2.990,- na osobu. V PŘÍPADĚ ZÁJMU VÍCE OSOB NABÍZÍME SKUPINOVÉ SLEVY.

Pro přihlášení do kurzu stačí vyplnit přihlašovací formulář níže nebo zaslat závaznou objednávku na e-mail kurzy@penerini.cz. Po potvrzení z naší strany bude vaše účast považována za závaznou a bude vám na e-mail odeslán potvrzující mail s dodatečnými informacemi.


V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit na e-mail: kurzy@penerini.cz nebo telefonicky na číslo +420 703 377 844.


Přihlašovací formulář: