O nás

Pražírna, prodejna, milovníci kávy...

Děláme kávu s láskou

Naše brněnská rodinná pražírna PENERINI coffee vznikla za účelem prodeje kávy a kávovarů do domácností a kanceláří, individuálně do kaváren a restaurací. Poskytujeme poradenství v oblasti kávy, kávových produktů a kávovarů.

Přinášíme Vám čerstvou a kvalitní kávu praženou přímo u nás v pražírně. Nakupujeme kávy z plantáží z celého světa. Věříme, že si na naší kávě pochutnáte a oceníte kvality, které čerstvě pražená káva nabízí. Pražíme na pražičce americké firmy Loring. Jistě oceníte také kvalitní produkty a služby, které Vám, našim zákazníkům, samozřejmě rádi poskytneme. 


Od dubna 2014 provozujeme prodejnu Penerini coffee shop na Palackého třídě 60 v Brně - Králově Poli, kde můžete zakoupit naši čerstvě praženou kávu, stejně tak jako veškeré vybavení pro její přípravu. 

V červnu 2015 jsme pořídili i vlastní pražírnu kávy, která je umístěna taktéž na Palackého třídě 60. Pražíme na elektrické pražičce značky Novoroaster, která praží kávu horkým vzduchem, nebo na plynové pražičce značky Loring. Prostor pražírny je v rámci ukázek pražení přístupný veřejnosti.

Kdo u nás školí

Při školeních se snažíme předat vše, co umíme a věříme, že je to správná cesta při práci s kávou a její přípravě.

Kristýna Surůvková

Baristka 

V kávovém světě se pohybuje již 6 let. Absolvovala několik pokročilých baristických školení a u nás vede kurzy domácí přípravy kávy, workshop domácí přípravy espressa a základní baristický kurz.

Jan Bartoš 

Pražič
Stará se o konzistentní kvalitu našich káv a vede cuppingy a ukázky pražení.

Jiří Filip

Barista

Jiří je mladý, talentovaný barista, kterého můžete potkat hned v několika brněnských kavárnách. U nás vede kurz Latte artu, kterému se věnuje a neustále se zdokonaluje.